Otomatik ve Manuel Baca Davlumbaz Söndürme Sistemleri

 

Mutfaklarda Bulunan Davlumbazlarda Oluşan Yangınlar ;

   Genellikle Kızgın Yağların ve Birikmiş Yağların Tekrar Alev Alması İle Başlamaktadır.Bu Tip Yangınlar F TİPİ YANGIN Olarak Nitelendirilmekte Olup Söndürülmesi Gayet Zor Olan Yangın Tipidir.Davlumbaz ve Baca Yangınları , Davlumbaz Söndürme Sıvısı Olarak Adlandırılan Potasyum İçerikli Sıvı İle Kolayca Söndürülebilmektedir.

   Bakanlar Kurulu Kararı ile Yasalaşan Binaların Yangın Korunmasına Yönelik Hazırlanmış Olan Yangın Yönetmeliğinde (2002/4390 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı , 57 nolu ve 139 nolu Maddeler) şu ibareler Yer Almaktadır.

  • Konutlar hariç olmak üzere, alışveriş merkezleri, yüksek binalar içinde bulunan mutfaklar ve yemek fabrikaları ile bir anda 100’den fazla kişiye hizmet veren mutfakların davlumbazlarına otomatik söndürme sistemi yapılması ve ocaklarda kullanılan gazın özelliklerine göre gaz algılama, gaz kesme ve uyarı tesisatının kurulması şarttır.
  • Bu Yönetmelik Hükümlerine Aykırı Hareket Edenler Hakkında idari emirlere riayet etmemek fiilinden , Verilen Görevi Zamanında Yapmayanlar Hakkındada fiilin derecesine göre , Görevi ihmal ve suistimal'den Soruşturma Açarak Gereği Yapılacaktır.

   Davlumbaz ve Bacalarda Oluşan Kızgın Yağ Yangınları Diğer Yangınlara Kıyasla Daha Çabuk Yayılır ve Daha Yüksek Isılara Ulaşmaktadır.Davlumbaz ve Bacalarda Oluşan Yangınlar Çok Hızlı Yayılması Sebebi ile Bacalardan Yürüyerek , Bulunuduğu Yerleşke İçerisindeki Diğer Davlumbazlarada Sıçrayarak Yangın Oluşturabilmektedir.Bu Sebepten Ötürü Davlumbaz Söndürme Sistemlerinin Kurulması Zorunlu Hale Getirilmiştir.Kurulum Yapılmaması Durumunda İtfaiye ve Belediye Personelleri  Rapor Tutarak , İşyerinin Açılması ile ilgili Olan Belgelerin Alınmasına İzin Vermemektedir.

   Firmamız ; Ankara Merkezli Olmak Üzere Tüm Türkiye Geneline  " Kendi Üretimi Olan Yerli Malı ve CE Belgeli "  Ürünleri İle Siz Değerli Müşterilerimize Baca ve Davlumbaz Söndürme Sistemleri Satışı ve Kurulumlarını Gerçekleştirmektedir.