FM200 ( HFC227EA ) GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri ;

Kimyasal ismi Heptafluoropropane olan HFC227EA isimli FM200 gazının , Mekanik bir Tesisat ile Kurulumu Yapıldığı Odaya Olası Bir Yangın Durumunda Elektronik Yangın Algılama Sistemi Aracılığı İle Gerekli Yangın Algılama Senaryolarının Oluşmasının Ardından , Silindir Tüpü İçerisinde Bulunan FM200 Gazını Nozullar Aracılığı İle Ortama Boşaltarak Olası Bir Yangın Tehlikesinin Önüne Geçmektedir.

FM200 Gazı İletken Olmayan Bir Gazdır.Dolayısı ile Her Türlü Elektrik ile Çalışan Cihazların Olduğu Ortamlarda Sorunsuz Bir Şekilde Kullanılabilmektedir.

FM200 Gazı Kokusu ve Rengi Olmayan Yalıtkan Bir Gazdır.İnsan Bulunan Ortamlarda Kullanılabilmektedir.İnsan Sağlığına ve Ozon Tabakasına Herhangi Bir Zararı Bulunmamaktadır.

Bulunduğu Ortamdaki Bir Yangın Tehlikesini , Olması Gereken Şekilde Kurulumları Yapılması Durumunda 10 Saniye İçinde Söndürebilme Özelliğine Sahiptir.Bu Özelliği Sayesinde , Sürekli Çalışması ve Çalışmasına Ara dahi Verilmemesi Gereken Cihazların Bulunduğu Ortamlarda Kullanılması En Uygun Gazlı Söndürme Sistemi Tercihidir.

FM200 Gazı Ortama Nozullar Vasıtası İle Boşaldıktan Sonra Herhangi Bir Tortu , İz veya Artık Gibi Bir Madde Bırakmadığından , Temizlik Maliyeti Gerektirmez.

FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri , Elektronik Yangın Algılama İşlemi Sırasında Çapraz Zone Algılama Esasına Göre Çalıştığı İçin , Yanlış Alarm Oluşması Durumunda Sadece Sistem Üzerinden Bulunan Sirenler Vasıtası ile Uyarı Verir.FM200 Silindir Tüplerindeki FM200 Gazını Bulunduğu Ortama Boşaltmaz.

FM200 Söndürme Sistemleri , Kullanıcı Tercihinde Göre İster Otomatik Algılama ve Söndürme , İster Otomatik Algılama Manuel El İle Söndürme Şeklinde Çalıştırılabilmektedir.

FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri Genellikle , SİSTEM ODALARI , UPS ODALARI , JENERATÖR ODALARI , ELEKTRİK ODALARI , ARŞİVLER , MÜZELER , Değerli Sistemlerin yada Eşyaların Bulunduğu Her Ortamda Kullanılabilmektedir.

Firmamız Ankara Merkezli Olmak Üzere Tüm TÜRKİYE Genelinde FM200 GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİ Satış , Kurulum , Bakım ve Teknik Destek Hizmetleri Vermektedir.